Newsy

Konkurs na debiut dramatopisarski

| 3 minuty czytania | 887 odsłon

Redakcja „Notatnika Teatralnego”, biorąc pod uwagę trudności z debiutem na rynku dramatopisarskim, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w międzynarodowym konkursie „Młody Teatr Wyszehradzki: przestrzeń wolności”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Pana Tadeusza, będące częścią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, wraz z instytucjami partnerskimi, Stranou (Czechy) i TICHO a spol. (Słowacja).

Hasłem konkursu na debiut dla początkujących dramatopisarzy/dramatopisarek jest szeroko rozumiana „Przestrzeń wolności”. Liczymy, że Autorzy/Autorki potraktują temat twórczo i konkurs stanie się okazją do poszukania własnych języków i form tekstów dramatycznych w pełni wolnych od popularnych rozwiązań.

W przebiegu konkursu jurorzy w każdym z trzech krajów wybiorą trzech nominowanych do głównej nagrody oraz jednego zwycięzcę. Trzy najlepsze teksty (polski, czeski i słowacki) zostaną zaprezentowane w formie czytań performatywnych, zarejestrowanych i przełożonych na dwa pozostałe języki (oraz angielski), a następnie opublikowane na stronie internetowej. Do zwycięzcy polskiej edycji konkursu trafi nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro, a jego tekst zostanie wystawiony w formie czytania performatywnego oraz opublikowany w „Notatniku Teatralnym” z honorarium autorskim.
Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 28 lutego 2023.

Czekamy na Was, nowe pokolenie piszących dla teatru!

_________
„Notatnik Teatralny” jest patronem medialnym konkursu.

Komentarze

Komentujesz tekst: Konkurs na debiut dramatopisarski