Newsy

Redakcja „Notatnika Teatralnego” ogłasza nabór dramatów

| 2 minuty czytania | 1355 odsłon

Wiemy, jak niewiele jest miejsc gdzie można opublikować swój dramat i jednocześnie jak ważną i ciekawą artystycznie wypowiedzią może być ten gatunek. Mamy w Polsce prawdziwie oryginalne, indywidualne poetyki twórcze. To dramat reaguje najszybciej na ważne wydarzenia i pozwala teatrowi na szybki dialog z widzem.

Od lat publikowaliśmy w rozdziale „Nowe teksty” dramaty i zajmowaliśmy się zawodem dramaturga. Teraz szukamy nowych tekstów, które będziemy publikować w „Notatniku Teatralnym” i naszym serwisie internetowym. Jesteśmy otwarci na nowe nazwiska i na dramatopisarzy z dorobkiem, których teksty nie były publikowane i nie są dostępne w internecie. Liczymy na utwory poszukujące nowej formy, odkrywcze językowo, wchodzące w dialog ze współczesnością lub poruszające istotne tematy społecznie. 

Prosimy o przysyłanie tekstów w formacie .doc (formacie edytowalnym) wraz z krótką informacją o Autorce/Autorze i notatką o tekście (około pół strony A4) drogą mailową na adres Redakcji: redakcja@notatnikteatralny.pl. Honorarium za dramat dotychczas niepublikowany wynosi 1300 złotych brutto.

Nabór tekstów jest ciągły. Skontaktujemy się z wybranymi Autorkami/Autorami.

Redakcja

Komentarze

Komentujesz tekst: Redakcja „Notatnika Teatralnego” ogłasza nabór dramatów