Newsy

Wyniki konkursu

| 2 minuty czytania | 444 odsłon

Rozstrzygnięcie konkursu dla debiutujących dramatopisarzy pod hasłem „Młody Teatr Wyszehradzki: Przestrzeń Wolności”!

W polskiej edycji konkursu jury w składzie: Marzena Sadocha (przewodnicząca), Weronika Murek i Artur Pałyga po zapoznaniu się z 157 nadesłanymi pracami postanowiło przyznać następujące nagrody:
▪️ nagrodę główną konkursu dla tekstu „Autobiografia Krystyny Lupy” Marii Magdaleny Ożarowskiej.
▪️ wyróżnienie dla tekstu „Ciemnogród” Macieja Kowalczyka
▪️ wyróżnienie dla tekstu „unmuted” Błażeja Szymańskiego

Uzasadnienie werdyktu jury:
Stan polskiego teatru stał się w ostatnim czasie tematem publicznym interesującym nie tylko dla wąskiego grona twórców. „Autobiografia Krystyny Lupy” mierzy się z nim z pozycji karnawałowo-sowizdrzalskich inteligentnie, klarownie i z poczuciem humoru. Dzięki nieograniczonej fantazji udaje jej się opowiedzieć o czymś więcej niż tylko o rzeczywistości, która mogłaby poruszyć wtajemniczonych i staje się ciekawym materiałem do realizacji. Tekst jest bezczelny i kpiarski, w dobrym stylu stawia przed sobą zadanie szargania świętości a dzięki rozpędzonej karuzeli fantazmatów i skojarzeń skłania do myślenia.

Jedną z nagród dla zwyciężczyni jest publikacja w „Notatniku Teatralnym”. Zachęcamy do przeczytania tekstu „Autobiografia Krystyny Lupy”.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Pana Tadeusza, będące częścią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, wraz z instytucjami partnerskimi, Stranou (Czechy) i TICHO a spol. (Słowacja). „Notatnik Teatralny” jest patronem medialnym konkursu.

Komentarze

Komentujesz tekst: Wyniki konkursu