Newsy

Manifesty na nowy sezon.
Jakub Skrzywanek

| 2 minuty czytania | 345 odsłon

DALEKO JESZCZE?

Niebawem ruszymy w kolejną podróż. Znów udajemy się w nieznane, pełni nadziei, ale też lęku, nieobojętnie przyglądając się współczesności. Zbierając wszystko to, co już sobie nawzajem opowiedzieliśmy, ale też to, co jeszcze chcemy sobie powiedzieć, pytamy: DALEKO JESZCZE? 

Bo jak długo można bać się jutra? Tego co przynoszą nam wiadomości o kolejnych wojnach, konsekwencjach zmian klimatycznych, nieakceptowalnych aferach i niczym nieuzasadnionej przemocy praktykowanej przez tych, którzy mają choć trochę więcej siły i władzy. 

Przecież gdzieś jest kres podróży, która teraz wydaje się nie mieć końca. Podróży, której każdy się obawia, ale też wie, że nie ma od niej ucieczki. 

Przecież wciąż mamy nadzieję, że coś się wydarzy, że wszystko w czym trwamy, to tylko jakiś błąd systemu, jego chwilowe zawieszenie, majak, który zaraz się skończy. 

Wyruszmy razem w kolejny sezon, wyruszmy wspólnie, nikogo nie zostawiając w tyle, pozwólmy sobie na smutek i radość, śmiech i łzy. Po raz kolejny przyznajmy, że potrzebujemy teatru i siebie nawzajem. Znów bądźmy razem! Być może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Jakub Skrzywanek
Dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie