Newsy

„Teatr. Rewolucje”. PREMIERA „NOTATNIKA TEATRALNEGO” NR 92/2023

| 2 minuty czytania | 653 odsłon

„Rewolucja. Tak, to jest rewolucja. Zastanawialiśmy się czy tak nazwać to wydanie, ale wystarczy sobie wyobrazić pracę teatralną pięć, dziesięć lat temu i dzisiaj. Od modyfikacji pojedynczych słów po nowe dokumenty – w widoczny sposób życie teatralne burzliwie stwarza się na nowo” tak zaczynamy nasz numer. 

Zeszyt opisuje najważniejsze kierunki zmian w funkcjonowaniu instytucji teatralnych, dziejące się na naszych oczach. Nasi Autorzy podsumowują procesy zachodzące na poziomie instytucjonalnym, ale też w relacjach między twórcami i pracownikami. Oprócz rozmów z osobami zaangażowanymi w przeprowadzanie reform, publikujemy nowo powstałe dokumenty, które w praktyczny sposób porządkują etapy powstawania spektakli i mogą być realnym wsparciem dla osób zaczynających pracę. 

Może przychodzi późno, ale nie da się jej zatrzymać.

Redakcja

Na premierę nowego numeru zapraszamy 25 września 2023 o godzinie 19.00 do Klubu Proza we Wrocławskim Domu Literatury.

Gośćmi spotkania będą dr Magdalena Chlasta-Dzięciołowska (wykładowczyni Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu) oraz Paweł Łysak (dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, współzałożyciel i członek Zarządu Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych). Rozmowę poprowadzą Marzena Sadocha i Krzysztof Mieszkowski. Wstęp wolny.