Newsy

„LUDZIE TEATRU”. PREMIERA „NOTATNIKA TEATRALNEGO” NR 94/2024

| 1 minuta czytania | 472 odsłon

Numer specjalny z okazji Dnia Teatru poświęcony jest pracownikom pozascenicznym, o których rzadko się mówi w kontekście pracy w teatrze. A to ich dotyka najbardziej kryzys ekonomiczny i to ta grupa potrzebuje szybkich zmian strukturalnych. Publikujemy rozmowy miedzy innymi z kierownikami technicznymi, garderobianą, inspicjentką, fryzjerem, rekwizytorem. To prawdziwi ludzie teatru opowiadający o pasji, niecodziennych zadaniach, atmosferze i silnym związku z teatrem. Oprócz wywiadów w numerze znajdują się teksty apelujące o ochronę pracy rzemieślników teatralnych, przedstawiające pracę kolejnych działów: od pracowni krawieckiej do malarskiej. To numer pełen pasji, niezwykłych historii ludzkich z prawdziwym obrazem teatru od kulis.

Redakcja

Na premierę nowego numeru zapraszamy w Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca 2024 o godzinie 19.00, do Klubu Proza we Wrocławskim Domu Literatury.

Spotkanie poprowadzą Marzena Sadocha i Krzysztof Mieszkowski, a gośćmi będą Karolina Kapralska, Jadwiga Ziemińska i Roman Bernat. Wstęp wolny.

Komentarze

Komentujesz tekst: „LUDZIE TEATRU”. PREMIERA „NOTATNIKA TEATRALNEGO” NR 94/2024