Newsy

Spotkanie z Krystyną Jandą | Promocja nowego numeru „Notatnika Teatralnego”

| 3 minuty czytania | 316 odsłon

🕖 Spotkanie promocyjne:

◽️ 16 grudnia 2023 (sobota), godzina 18.00

◽️ Sala Modrzejewskiej | Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie (ul. Jagiellońska 1)

◽️ transmisja live na profilach FB Notatnika Teatralnego, Wrocławskiego Domu Literatury, Wydawnictwa Warstwy, Festiwalu Boska Komedia, Teatru Polonia, Och-Teatru, Wyborcza.pl Wrocław

◽️ wstęp wolny

________

Ten zeszyt pisma to nie tylko przypomnienie legendarnych ról filmowych i teatralnych Jandy. Równie ważna jest próba scharakteryzowania jej charyzmatycznej osobowości jako osoby publicznej i dyrektorki teatru. Próbę tę podejmują w kolejnych rozmowach między innymi Maria Seweryn, Andrzej Seweryn, Magda Umer, Cezary Żak, Jerzy Łukaszewicz, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Stuhr, Maja Ostaszewska, Magda Cielecka czy Sandra Korzeniak. Bogata i niełatwa droga twórcza artystki opisywana jest w kontekście kapitału symbolicznego, ikonicznych ról i historii całego pokolenia, ale przede wszystkim w potencjale twórczyni teatru, który dzisiaj jest jej najważniejszą sceną. Teatru, który sukces odniósł mimo wielu zakrętów: „Ja wiem, to moja wina, jestem »niegrzeczna«, ale z drugiej strony nie byłabym sobą, nie można siedzieć cicho, kiedy dzieją się niegodziwości, brak protestu jest przyzwoleniem i współwiną” (z rozmowy Jacka Cieślaka).

Numer zamyka po raz pierwszy publikowany tekst biograficznej sztuki „My way” autorstwa Jandy.

________

Na spotkanie z Krystyną Jandą i premierę nowego numeru zapraszamy 16 grudnia 2023 o godzinie 18.00 do Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie.

Gośćmi spotkania będą Krystyna Janda, Marzena Sadocha i Krzysztof Mieszkowski. Rozmowę poprowadzi Tomasz Domagała.

________

◽️ Najnowszy numer „Notatnika Teatralnego” (nr 93/2023) jest w sprzedaży od 11 grudnia 2023. Wydawcą „Notatnika Teatralnego” jest Wrocławski Dom Literatury.

Więcej informacji o spotkaniu 

Link do transmisji spotkania

Komentarze

Komentujesz tekst: Spotkanie z Krystyną Jandą | Promocja nowego numeru „Notatnika Teatralnego”